Ароматизація тютюну

Самокрутки давно оцінили курці, які вважають за краще отримувати задоволення від приготовленої своїми руками цигарки з гарним тютюном. На відміну від фабричних виробів тут все зрозуміло зі складом. Людина самостійно вибирає тютюн, папір і набиває сигарилу на власний смак. До насолоди процесом вдихання диму додається задоволення від ритуалу скручування виробу, що повторюється. До того ж можна значно урізноманітнити куріння, якщо надати тютюну певних ароматів. Зробити це легко у домашніх умовах без побоювань зіпсувати всю суміш.

Як ароматизувати тютюн для самокруток

Напевно, ви знаєте, що для кальяну випускається багато ароматних тютюнів. Куріння виходить різноманітним та смачним. Подібний ефект можуть отримати любителі самокруток. Пропонуємо два варіанти, як це зробити:

  • - ароматизація – застосування засобів, що змінюють запах;
  • - соусування – надає не лише аромату, а й смаковим відчуттям.

Ароматизація пом'якшує тютюн, зменшує його міцність, гіркоту та не викликає печіння у роті під час куріння самокрутки.

Правила ароматизації

До моменту вживання тютюн проходить етапи стомлення, сушіння, ферментації. І лише на фінальній стадії виготовлення застосовують ароматизацію. Для цього використовують спиртові речовини, якими просто збризкують різане листя. Рідина швидко випаровується, а аромат залишається. Щоб утримати вологу, застосовують пропіленгліколь, а для солодкого смаку – сорбітол та гліцерин.

 

Одночасно для тривалого зберігання вводять протигрибкові засоби. Це можуть бути спеціальні хімічні речовини чи натуральні. Як останні використовують виноградний оцет, який надає додатковий аромат тютюну.

Основні ароматизатори

До натуральних речовин, що покращують аромат тютюну, відносять трави, сухофрукти, олії, витяжки та багато іншого. Наносити розчин легко за допомогою пульверизатора. Після розпилення важливо висушити та прогріти тютюн. Зробити це можна у спеціальній шафі для ферментації, духовці або просто винісши на сонці.

 

Представляємо кілька рецептів ароматизації тютюну:

  1. - Жовтим буркуном. У цій траві міститься кумарин, який надає сильного запаху всім частинам рослини, що добре відчувається у висушеному стані. Мішку підбирають досвідченим шляхом, орієнтуючись на власний смак. Можна також зробити спиртову витяжку з буркуну та обприскувати ферментований лист або нарізку. Потім усі відправляють на 7 днів у тепле місце для просочення. Ще варіант - зробити стружку з нижньої частини стебла рослини та додати її в тютюн.
  2. - Медом та коньяком. Знадобляться столовий оцет (80 мл) та спеціальний гліцерин для курильних сумішей (1 мл). Усе це та 2 ст. л. меду необхідно додати до склянки коньяку і ретельно розмішати. Довести об'єм до 1 л, вливаючи дистильовану воду. Отриманою рідиною бризкають тютюн, потім упаковують у скляну тару і залишають у теплі на 10 тижнів. Кожні 12 днів суміш потрібно провітрювати. Після закінчення витримки обов'язково просушують.
  3. - Ваніллю. Стручки рослини перетирають із нарізаним зволоженим тютюном. Отриману суміш укладають у ємність, герметично закупорюють та залишають у теплі на кілька днів.
  4. - Вишневим листям. Можна перемішати із сушеним тютюном або загорнути листя в марлю і помістити в ємність. Для надання сильного запаху також додають смородину та м'яту. Суміш витримують кілька днів. Також можна приготувати настоянку: листя заливають спиртом або коньяком (500 мл на 2 сотні шт.) І відправляють у темне місце на 14 днів. Потім проціджують, додають 1 ч. л. меду та збризкують тютюн, який потім необхідно буде просушити.
  5. - Яблуком. Плід розрізається на дві частини, що нанизують на нитку. У банку засипають тютюн і опускають яблуко так, щоб воно не стосувалося стінок ємності та листя. За цим моментом потрібно стежити. Якщо плід торкатиметься тютюну, може утворитися грибок і суміш доведеться викинути.

Не бійтеся експериментувати та пробувати надати курінню нового смаку. У результаті кожна цигарка стане ароматною та неповторною.

Ароматизації іншими способами

Існує два методи створення оригінального смаку тютюну:

  1. - Наполягання. У відвар із фруктів, трав'яного збору поміщають ферментоване листя тютюну і відправляють під прес на кілька годин. Потім просушують та перетирають.
  2. - На водяній лазні. У ємність засипають тютюн і те, з чого передбачається одержати аромат. Наприклад, фрукти, трав'яний збір чи ягоди. Місткість ставлять у каструлю з водою, доводять до кипіння і залишають на 4-5 годин, регулярно підливаючи рідину.

Як бачимо, методів ароматизації багато – залишається лише підібрати той, який зручніше виконувати. Плюс можна експериментувати з насиченістю аромату, регулюючи час «просочення».